ARTYKUŁY »
.
Bankowe oferty dla studentów

Niedługo rozpoczyna się nowy rok akademicki, a wraz z nim świeżo upieczeni studenci staną przed wyborem banku, w którym będą chcieli założyć sobie konto. W dobie przelewów elektronicznych banki prześcigają się w swoich ofertach skierowanych do ludzi młodych. Warto więc zastanowić się, która oferta będzie dla Was najlepsza. Oto, co proponują Wam wybrane przez nas banki:

Lukas Bank - oferuje „konto student”. Żak nie płaci tam abonamentu za prowadzenie konta, za przelewy internetowe, za wypłaty gotówki z 3,2 tys. bankomatów sieci Euronetu oraz należących do BZ WBK. Student może też zarobić, jeśli używa telefonu na kartę. Komórkę można doładować za pośrednictwem strony internetowej banku. Bonus wynosi 15 procent kwoty doładowania, jednak nie więcej niż 15 złotych. Lukas ma też w ofercie specjalną kartę Visa Student Euro26 - mając ją w portfelu taniej można kupić bilet do muzeów, galerii czy zrobić zakupy w sklepach młodzieżowych prawie w całej Europie.

Bank Millennium – „konto student” mogą założyć, jak sama nazwa wskazuje, studenci, ale też uczniowie szkół średnich, policealnych i pomaturalnych. Żeby móc je założyć, trzeba mieć nie mniej niż 18 i nie więcej niż 26 lat. Bank oferuje bezpłatny dostęp do rachunku przez Internet. Za przelewy internetowe student zapłaci jednak 50 gr. Również Millennium proponuje zniżki studentom, którzy skorzystają z karty debetowej Millennium Visa Euro<26. Programem rabatowym objętych jest ok. 6,5 tys. punktów w Polsce (sklepy, kina, muzea) oraz 100 tys. w Europie.

PKO BP – „konto dla młodych” jest dedykowane dla studentów albo absolwentów do 30. roku życia, dla których "istotne jest darmowe korzystanie z konta również poza granicami kraju". Za prowadzenie konta nie płacą wyłącznie osoby, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia. Ci z przedziału 26-30 lat też będą się cieszyli kontem za darmo, jeśli na rachunek wpadać będzie miesięcznie co najmniej tysiąc zł. W przeciwnym razie muszą liczyć się już z opłatą za prowadzenie rachunku w wysokości 5 zł miesięcznie.

Bank BPH. – „konto Sezam <26”, a w nim bezpłatne prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, wypłaty pieniędzy z bankomatów własnych i sieci Euronet.

Bank Zachodni WBK - rachunek o nazwie „konto<30”, a więc przeznaczony dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia. Mogą go otworzyć nawet uczniowie, którzy dopiero skończyli 13 lat. Poza brakiem opłat za prowadzenie konta czy przelewy internetowe, bank kusi podobnym jak w Lukasie i Millennium systemem rabatowym, co ucieszyć może niejednego studenta liczącego się z każdym groszem. W BZ WBK uczniowie i studenci znajdą m.in. zniżki na zakup książek czy kursy językowe.

Większość banków mających w ofercie konta młodzieżowe udostępnia studentom możliwość zejścia „pod kreskę” w ramach dołączonego do konta kredytu odnawialnego. Oczywiście ów limit jest ściśle związany z comiesięcznymi wpływami żaka i rzadko przekracza 1-2 tys. złotych. Niestety za samo uruchomienie kredytu odnawialnego zwykle żak musi zapłacić - prowizja wynosi przeciętnie 50-70 złotych.

Niektóre banki oferują również studentom bardziej zaawansowany sposób na finansowanie bieżących potrzeb, a mianowicie karty kredytowe. Zwykle są to tzw. karty płaskie, charakteryzujące się stosunkowo niskim limitem oraz koniecznością każdorazowego potwierdzania transakcji przez bank. Wydanie "kredytówki" kosztuje zwykle ok. 20-25 złotych. Bank zaproponuje jednak taką kartę tylko temu żakowi, który ma stałe dochody.

 

Źródło: www.gospodarka.gazeta.pl


.
Zakładamy rachunek inwestycyjny
.
Reklama
.
Środki z budżetu Unii Europejskiej – skąd i na co?
.
Tajemnice giełdy
.
Studia MBA – inwestycja życia?
.
Zarobić bezpiecznie – fundusze stabilnego wzrostu
.
FOREX – dla osób o mocnych nerwach
.
Mieszkanie w fabryce jest modne!
.
Niepoważne inwestycje?
.
Inwestycyjna elita - FUNDUSZE HEDGINGOWE