ARTYKUŁY »
.
Utrzyma się ten, kto zainwestuje w wiedzę… czyli DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W MWSLIT?

Ile razy zastanawialiście się, co chcecie robić w przyszłości?  Nie da się ukryć, że obecnie wielu młodych ludzi wybiera kierunki studiów kierując się modą, namową rówieśników, rodziców, nie zastanawiając się przy tym nad własnymi predyspozycjami zawodowymi, a co więcej – nad perspektywą znalezienia zatrudnienia w danej branży. Przy obecnej sytuacji gospodarczej przeprowadzone rankingi niejednokrotnie wykazały, że największa liczba pracowników jest poszukiwana w sektorze usług logistycznych i transportowych.

MWSLiT to przede wszystkim Uczelnia nowoczesna, wciąż dostosowująca się do potrzeb zmieniającego się rynku. Utworzenie nowego kierunku jakim jest TRANSPORT było podyktowane dużym zapotrzebowaniem na specjalistów zgłaszanym przez firmy transportowe.  Atrakcyjny program nauczania oraz trzy specjalizacje do wyboru sprawiły, że już w chwili obecnej kierunek ten jest polecany przez największe polskie firmy branżowe.

Zobacz film:

 

Współpraca Uczelni z firmami to nie tylko wyjątkowa rekomendacja. Przede wszystkim  to korzyści dla studentów. Dzięki bardzo dobrym kontaktom z firmami, będącymi liderami rynku usług logistycznych zarówno w Polsce, jak i na świecie,  każdy student MWSLiT może skorzystać z bogatej oferty praktyk oraz staży, tym samym już w czasie studiów decydować o swojej karierze zawodowej i zdobywać nowe doświadczenia będące przepustką do sukcesu.  „Podczas trwania studiów odbyłam praktyki w sześciu firmach.” – mówi  Klaudia, obecnie już studentka I roku studiów magisterskich MWSLiT. „Następstwem zdobytych doświadczeń było stałe zatrudnienie w jednej z firm jeszcze w trakcie studiów inżynierskich. Jako młodszy dyspozytor transportu międzynarodowego odpowiadam za poprawny przebieg procesów eksportowych z Polski do Hiszpanii oraz Czech.”

Ważne jest również to, że w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu każdy student może liczyć na pomoc w planowaniu ścieżki rozwoju zawodowego. Oferowane przez Biuro Karier MWSLiT formy wsparcia to przede wszystkim szczegółowa analiza rynku pracy pod kątem zatrudnienia oraz zapotrzebowania na konkretne umiejętności wymagane na stanowiskach branży TSL. Specjaliści Biura zawsze chętnie służą radą w kwestii analizy predyspozycji i zainteresowań zawodowych, konsultacji dokumentów aplikacyjnych czy przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Biuro Karier to miejsce stworzone dla studentów, przede wszystkim z myślą o studentach. „Od pierwszego spotkania w Biurze z doradcą zawodowym, poczułem pełne zaangażowanie z jego strony w pomoc znalezienia odpowiedniej drogi rozwoju zawodowego w branży logistycznej. Dzięki uzyskanym informacjom mogłem dobrze się przygotować do odbycia dwumiesięcznego stażu w międzynarodowej firmie spedycyjnej, zakończonego podpisaniem umowy i rozpoczęciem pracy w dziale eksportu morskiego.” – wspomina Bartek, student II roku studiów magisterskich.

Nauka w MWSLiT to solidna inwestycja w przyszłość. Inwestycja przede wszystkim w wiedzę, która zapewni stabilne miejsce na rynku pracy.  Przyjazna atmosfera, profesjonalizm w działaniu i duże uznanie ze strony firm branżowych sprawiają, że niemal 95% studentów MWSLiT już w czasie studiów rozpoczyna swoją karierę w branży logistycznej. Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu to gwarancja jakości i prestiżu, dzięki której studenci MWSLiT są rozpoznawalni na rynku pracy. O ich sukcesie zawodowym decyduje przede wszystkim wysoka jakość kształcenia potwierdzona dwoma dyplomami – polskim i francuskim, oraz prestiżowy certyfikat CILT będący przepustką do kariery w branży logistycznej. Wykwalifikowana kadra dydaktyczna i najnowocześniejsze na Dolnym Śląsku laboratoria inżynierii logistycznej stanowią solidne zaplecze do kształcenia przyszłych specjalistów.

Źródło: Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu


.
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
.
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego - analiza i zarządzanie w biznesie
.
Edukacja a potrzeby gospodarki
.
Finansisto! Kontroluj swój wizerunek w sieci.
.
"Burza mózgów"
.
Narodowy Bank Polski - historia i funkcje
.
Zmiany w ubezpieczeniach dla studentów na umowie zlecenie
.
Program „Pierwszy biznes”
.
Potęga Groupona
.
Zawód doradcy podatkowego