Studia licencjackie i magisterskie - baza uczelni, szkół wyższych, kierunków i specjalności.Studia magisterskie i licencjackie
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
Odwiedź stronę szkoły
Rekrutacja on-line
Wyślij zapytanie

Dodaj do schowka
Mapa dojazdu
Drukuj stronę

Informacje o mieście
O uczelni

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych jest nowoczesną Uczelnią, nastawioną na realizację wyzwań, jakie stawia przed wykładowcami i studentami XXI wiek. Kształcenie na wszystkich kierunkach i w ramach wąskich specjalizacji, szczególnie cenionych na rynku pracy, stwarza Absolwentom korzystne warunki zatrudnienia w atrakcyjnych zawodach, w instytucjach i firmach o wysokim prestiżu. WSUS zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół niepaństwowych, które oceniane są pod kątem skuteczności zatrudnienia Absolwentów. Na ich korzyść przemawia wykształcenie kształtowane pod kątem potrzeb pracodawców i trendów na rynku zatrudnienia, umiejętność autokreacji i prezentacji własnych umiejętności, znajomość wyspecjalizowanych technik i programów informatycznych, opanowanie języków obcych – także terminologii szczegółowej dla danej specjalizacji.

Ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozwój WSUS. Liczba studiujących wzrosła dzięki nowym, atrakcyjnym dla słuchaczy kierunkom kształcenia, poszerzeniu i pogłębieniu oferty edukacyjnej. Duże znaczenie ma także rozbudowa bazy Uczelni. WSUS to obecnie cztery wydziały w Poznaniu i ośrodki zamiejscowe: w Katowicach i w Koninie. Studenci Szkoły to Absolwenci szkół średnich podejmujący dalsze kształcenie po uzyskaniu egzaminu maturalnego. Kwalifikacje podnoszą tu także osoby posiadające już dyplomy uczelni wyższych, poszukujące możliwości awansu zawodowego i pracy, w której istotne są konkretne umiejętności. Stąd znaczna liczba studentów niestacjonarnych i słuchaczy studiów podyplomowych.

WSUS inspiruje działania medialne o zasięgu wykraczającym poza mury Uczelni. Funkcjonujące tu CENTRUM DZIENNIKARSKIE koncentruje się na wydawaniu studenckiego miesięcznika LOŻA. W ramach programu MEDIOSFERA Uczelnia aktywnie współpracuje z kilkunastoma liceami w całym kraju w ramach zajęć z podstaw dziennikarstwa, prawa i działań w obszarze design. Studenci wspólnie z wykładowcami i nauczycielami tworzą ciekawe i ambitne programy, których z roku na rok przybywa. Ważnym elementem współpracy WSUS ze szkołami średnimi są też cykliczne obozy dziennikarskie i medialne organizowane w warunkach plenerowych, skupione na podsumowaniu i pogłębieniu uzyskanych wiadomości.

W ramach WSUS funkcjonują też ORGANIZACJE STUDENCKIE oraz KOŁA NAUKOWE ukierunkowane na rozwój studentów. Od początku funkcjonowania Uczelni działa SAMORZĄD STUDENCKI, który jest inicjatorem życia studenckiego oraz włącza się w organizację Dni Sportu i Juwenaliów.

Hasło WSUS - Wiedza, Satysfakcja, Umiejętności, Sukces.

Władze uczelni

Rektor: prof dr hab. Michał Iwaszkiewicz

Prorektor: dr Agnieszka Woch

Prorektor: mgr Aleksandra Woda

Dziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej: doc. dr Ryszard Hayn

Dziekan Wydziału Artystycznego: prof. dr hab. Andrzej Łubowski


Lokalizacja

Siedziba WSUS

To nowoczesny, funkcjonalny budynek, przestronne sale wykładowe, komfortowe warunki dla wykładowców i studentów. Siedziba WSUS znajduje się przy ul. Głogowskiej 26, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trzykondygnacyjny budynek zapewnienia studentom odpowiedni standard sprzyjający nauce. Estetyka wnętrz to duży atut budynku WSUS, który jest podstawowym miejscem koncentrującym całe życie Uczelni.

Siedziba przy ul. Głogowskiej posiada także wspaniałe warunki dla użytkowania nowych technologii informatycznych; stanowią one udogodnienie dla studentów WSUS, wykładowców i pracowników administracyjnych Uczelni.

Niepodważalnym walorem lokalizacji nowego budynku Szkoły jest jego położenie w pobliżu dworca PKP i PKS.

 


Polecamy: www.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.plwww.znizkistudenta.plwww.rozwijajsie.pl