EKONOMIA I NIE TYLKO  »
.
„Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej”

Rozpoczęły się zapisy do III edycji projektu „Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej”, w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogą uczyć się ekonomii i zarządzania w środowisku internetowym. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Udział w projekcie jest nieodpłatny.

Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. W programie znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowanie działalności biznesowej, wzmacnianie przewag konkurencyjnych, budowanie wizerunku firmy i produktu, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz międzynarodowe relacje biznesowe.

 

Uczestnicy mogą wybierać z kafeterii 50 wydarzeń edukacyjnych, z których większość odbywa się w środowisku wirtualnym. Dostępne formy edukacyjne to m.in. dyskusja na forum, udział w czatach, wykłady e-learningowe, a nawet wykłady w Second Life. Odbędą się również konkursy i sesje doradztwa biznesowego.

Za udział w poszczególnych zajęciach przyznawane są punkty. Najaktywniejsze osoby otrzymają dyplomy „Profesjonalnego Menedżera” i danej ścieżki tematycznej, a dla wybranych organizatorzy przewidują nagrody.

„Projekt łączy w sobie powszechność i indywidualizm. Jest otwarty dla młodzieży z całej Polski, ale pozwala uczestnikom na samodzielnie wybieranie zajęć i tworzenie własnej ścieżki edukacyjnej w oparciu o zainteresowania, preferencje i możliwości czasowe” – dodaje Joanna Tabor z biura Kafeterii. Zalety te docenili uczestnicy dwóch poprzednich edycji bardzo pozytywnie oceniając projekt w ankietach końcowych.

Rekrutacja do III edycji projektu trwa do 6 listopada br. Zajęcia będą realizowane przez cały rok szkolny. W projekcie weźmie udział 1000 osób. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.kafeteria.edu.pl

Źródło: Informacja prasowa


.
Naucz się inwestować na giełdzie
.
Lepiej w przemyśle
.
Branża lotnicza zanotuje rekordowy zysk
.
Gaz łupkowy pomaga przemysłowi chemicznemu w USA
.
Zarządzanie marką - poznaj ciekawą specjalność kierunku zarządzanie
.
Finanse, inwestycje i rachunkowość

Kierunek ten nie koncentruje się wyłącznie na zdobyciu szerokiej wiedzy z zakresu teorii new review mikroekonomii i makroekonomii, czy poznaniu narzędzi analitycznych stanowiących podstawę zawodowego warsztatu ekonomisty.


.
Kierunek ekonomichno-prawny
.
Poznaj specjalność menedżerską
.
Polecamy kierunek ekonomiczno-prawny!
.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH) zmienia strukturę
.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - nagroda im. E. Kwiatkowskiego dla dziennikarzy oraz studentów
.
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) - Ekonomia
.
Boom na Logistykę - Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
.
Poznaj najlepsze uniwersytety na świecie
.
Gospodarka turystyczna
.
Studenci z Poznania zwycięzcami w krajowym finale Microsoft Imagine Cup 2013
.
Finanse i rachunkowość
.
Gospodarka i administracja publiczna
.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - studenci zwycięzcami EYe on Tax
.
Rachunkowość i controlling