EKONOMIA I NIE TYLKO  »
.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - studenci zwycięzcami EYe on Tax

"Pro Tributario” czteroosobowa drużyna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężyła w ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu EYe on Tax. Studenci kierunków prawniczych i ekonomicznych, musieli się w nim zmierzyć z zadaniami dla profesjonalnych doradców podatkowych.

Ósma edycja konkursu spotkała się z rekordowym zainteresowaniem studentów. Swój udział zgłosiły aż 642 drużyny. Wygrała drużyna „Pro Tributario”, w której znaleźli się studenci prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Mikołaj Garstka, Katarzyna Jasińska, Piotr Klebieko i Michał Ilski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe (24 tys. zł do podziału dla zespołu) i rzeczowe (ufundowane m.in. przez partnerów konkursu). Będą mogli również odbyć płatne praktyki w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. 

W końcowym etapie konkursu dwie najlepsze drużyny zmierzyły się w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym jako strona skarżąca i broniąca. Tematyka nawiązywała do największego sportowego wydarzenia minionego roku – Euro 2012. Rozprawa, której przewodniczył prof. Zbigniew Kmieciak, sędzia NSA, dotyczyła sporu czy stadion, od strony podatkowej, traktowany jest jako budynek czy budowla.

W skład jury weszli zaproszeni goście: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, Joanna Ziemiecka - redaktor z Wydawnictwa C.H. Beck oraz eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young: Agnieszka Tałasiewicz i Michał Goj.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl


.
Naucz się inwestować na giełdzie
.
Lepiej w przemyśle
.
Branża lotnicza zanotuje rekordowy zysk
.
Gaz łupkowy pomaga przemysłowi chemicznemu w USA
.
Zarządzanie marką - poznaj ciekawą specjalność kierunku zarządzanie
.
Finanse, inwestycje i rachunkowość

Kierunek ten nie koncentruje się wyłącznie na zdobyciu szerokiej wiedzy z zakresu teorii new review mikroekonomii i makroekonomii, czy poznaniu narzędzi analitycznych stanowiących podstawę zawodowego warsztatu ekonomisty.


.
Kierunek ekonomichno-prawny
.
Poznaj specjalność menedżerską
.
Polecamy kierunek ekonomiczno-prawny!
.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (SGH) zmienia strukturę
.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - nagroda im. E. Kwiatkowskiego dla dziennikarzy oraz studentów
.
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE) - Ekonomia
.
Boom na Logistykę - Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej
.
Poznaj najlepsze uniwersytety na świecie
.
Gospodarka turystyczna
.
Studenci z Poznania zwycięzcami w krajowym finale Microsoft Imagine Cup 2013
.
Finanse i rachunkowość
.
Gospodarka i administracja publiczna
.
Rachunkowość i controlling